5 ulubionych fit aplikacji

Starasz się schudnąć lub utrzymać aktualną masę ciała na dłużej? Dlaczego aplikacja na telefon miałaby Ci w tym pomóc? Wszelkie badania sugerują, że osoby chcące schudnąć, które codziennie się ważą, osiągają lepsze wyniki niż ci, którzy nie monitorują swoich postępów.

Warto więc zwrócić uwagę, że istnieje wiele aplikacji, które mają za zadanie pomóc nam schudnąć i niemal każda z nich wymaga właśnie regularnych pomiarów masy ciała, a następnie przedstawia nam wyniki w postaci graficznej. Na to na celu zmotywować nas do osiągnięcia założonego celu. Poza tym mają wiele dodatkowych funkcji, takich jak gry mające zachęcać do poprawiania swoich wyników czy gotowe przepisy, zestawy ćwiczeń lub wskazówki mające nas doprowadzić do idealnej wagi. Część z nich oferuje wsparcie całej społeczności w dążeniu do zdrowej sylwetki. Przydatne są też narzędzia monitorujące spożycie kalorii lub przypominające o odpowiednim nawadnianiu się. Niełatwo jest ustalić sobie odpowiednik plan treningowy czy szybko policzyć kalorie każdego dnia. Te aplikacje na szczęście wykonują tę pracę za nas. Poniżej prezentujemy 5 naszych ulubionych fit aplikacji, w których dostrzegamy największy potencjał.

MyFitnessPal

Jest to łatwa w użyciu aplikacja stanowiącą dziennik do obliczania kalorii. Jej baza zawiera ponad 6 milionów produktów spożywczych, godna podziwu jest szczególnie intuicyjność platformy przy rejestrowaniu posiłków. Program zapamiętuje wprowadzone poprzednio przez nas potrawy, dzięki czemu możesz je szybciej znaleźć każdego dnia co ułatwia skrupulatne uzupełnianie dziennika. Niezwykle przydatną funkcją jest możliwość zeskanowania kodu kreskowego produktu w celu umieszczenia go w dzienniki. Interfejs jest bardzo prosty, a każda funkcja łatwa do nauczenia. Aby korzystać z tej aplikacji, należy najpierw utworzyć konto. Zarejestrowanie konta umożliwia nam potem korzystnie z aplikacji na wielu urządzeniach, czyli nie tylko telefonie, ale też laptopie czy tablecie. Zapewnia to dostęp do informacji o naszych kaloriach z dowolnego miejsca o dowolnej porze.

Yazio

Ten program pomaga ułożyć osobisty plan odchudzania lub budowania mięśni. Posiada tabele kaloryczne z ponad 2 milionami pokarmów.
Zlicza nie tylko kalorie, ale również węglowodany, białka i tłuszcze. Dzięki tej aplikacji można tworzyć własne posiłki i dodawać je do ulubionych. Zawiera także skaner kodów kreskowych do szybkiego wyszukiwania produktów. Monitoruje dodatkowo aktywność fizyczną użytkownika, taką jak ćwiczenia, jazdę na rowerze czy ilość kroków. Można zdecydować się również na Yazio Pro, które dodatkowo poza brakiem reklam zawiera więcej statystyk, przepisów i oblicza spożyte przez nas węglowodany, białka i tłuszcze. Możliwy jest też monitoring ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Google Fit

Google Fit to aplikacja stworzona do monitoringu codziennych ćwiczeń, która korzystając z różnych parametrów, wskazuje nam czy wykonujemy odpowiednio intensywnie nasze ćwiczenia. Celem programu jest monitorowanie naszej aktywności, co ma zachęcić nas do prowadzenia zdrowszego i bardziej aktywnego życia. Aplikacja pozostaje cały czas aktywna w tle dzięki czemu automatycznie rejestruje wszystkie nasze działania.
Pierwszym z celów jest osiąganie odpowiedniej ilości minut aktywności w ciągu dnia, czyli czasu spędzonego w ruchu. Ten parametr liczy się za każdym razem, gdy wykonuje się jakiekolwiek aktywności fizyczne, od wyjścia na spacer po bieganie lub te, które wprowadzasz ręcznie, takie jak sesje taneczne, pływanie czy inne. Drugim celem są tak zwane Cardio Points, które są nieco bardziej złożone. Aby je zdobyć należy wykonywać ćwiczenia przyspieszające tętno, takie jak np. szybki spacer.

Daily Joga

Joga jest niezwykle ciekawą aktywnością, jeśli chcemy poprawić swoją sylwetkę. Ale pomaga ona też zmniejszać stres czy ujędrniać ciało.
Daily Yoga to aplikacja, która pozwala amatorom nauczyć się uprawiać jogę jak prawdziwy zawodowiec. Istnieją różne programy, które można dostosować do poziomu zaawansowania zainteresowanego. Dostępne jest też wsparcie w postaci wideo, które pozwala szybciej zrozumieć podstawy zadań.

Lose It

Jest to kolejna popularna bezpłatna aplikacja do odchudzania zarówno na iPhone’a i Androida, która pomaga osiągnąć trwałą i zdrową utratę wagi. Ta aplikacja umożliwia kontaktowanie się z innymi ludźmi i urządzeniami, co ma pomóc Ci schudnąć. Program pozwala Ci stworzyć spersonalizowany plan odchudzania z celami obejmującymi docelową wagę, a także kondycję i samopoczucie.
Możesz w Lose It też tworzyć wspólne cele z grupą przyjaciół lub rzucać motywujące wyzwania znajomym.

ymienione wyżej aplikacje będą pomocne w osiągnięciu zamierzonych celów, ale tylko jeśli będziesz odpowiednio mocno nastawiony na sukces. Ponieważ to od Ciebie zależy, czy uda Ci się zrealizować zamierzone plany. Aplikacja pomaga tylko w monitorowaniu postępów. Na początek możesz dodać kilka aplikacji, a z czasem przekonasz się, która z nich jest najbardziej intuicyjna dla Ciebie.